Uprawnienia

Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, radiooperator dalekiego zasięgu LRC, kurs ARPA, zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW, Instruktor Żeglarstwa, Instruktor sportu w żeglarstwie, Advanced Open Water Diver, Licencja na holowanie narciarza, Wychowawca kolonijny, Kierownik placówki wypoczynku.

W Akademii

W Akademii jestem od pierwszego sezonu. Moim oczkiem w głowie są obozy szkoleniowe: Młody Sternik, Znaczy Kapitan, Akademia Kadry, AkadeStaż, które dopełniają ścieżkę szkoleniową prowadzącą od pierwszych żeglarskich szlifów po stanie się instruktorem w naszej Akademiowej załodze.

Zainteresowania

Kocham morze za jego nieustanne klapsy. Kocham gdy skończy się sztorm i gdy wreszcie zgasiliśmy wściekły żagiel. Kocham gdy Neptun tak się wydziera, że porozumieć się można jedynie wzrokiem. Najbardziej kocham morze za ludzi, za to, że mi ich odsiewa. Gdy jestem na lądzie i tęsknię za załogą wtedy przypominam sobie, że moją pasją są również gry szkoleniowe i pedagogika przygody/ zabawy/ przeżyć.

Motto

„ W morze nie wychodzi się z lądowymi długami. Nie wtedy jeśliś cokolwiek, komukolwiek na lądzie winien. W morze nie ucieka się przed własną lądową słabością bo jaki jesteś na lądzie- bezlitośnie pokaże morze…” Marek Szurawski