• Dla kogo obóz: dzieci i młodzież w wieku 10 - 14 lat
 • Aktywny obóz sportowy z elementami żeglarstwa
 • Czas trwania: 14 dni (13 noclegów)
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie: pokoje 4-os. z łazienkami w domkach młodzieżowych
 • Poziom trudności: 

Obóz sportowo-rekreacyjny z programem tematycznym

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Noclegi Cena
MAL-F 26 lipca 2020 8 sierpnia 2020 13 2799,00 zł Rezerwuj
MAL-R 9 sierpnia 2020 22 sierpnia 2020 13 2799,00 zł Rezerwuj
MAL-S 12 lipca 2020 25 lipca 2020 13 2799,00 zł Rezerwuj
MAL-T 28 czerwca 2020 11 lipca 2020 13 2799,00 zł Rezerwuj

Noclegi i wyżywienie

Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy nad Jeziorem Bełdany. Jest to ośrodek sportowo-rekreacyjny stanowiący drugą bazę Akademii. Dysponujemy 19 nowymi domkami młodzieżowymi, z których każdy składa się z dwóch niezależnych pokoi 4-osobowych z łazienką i tarasem. Nasza nowa baza zlokalizowana jest w cichym, ustronnym i bezpiecznym miejscu na terenie dawnego ośrodka turystyki wodnej PTTK. Posiadamy własną zatokę portową, drugi port z ekomariną, bosmanat, wypożyczalnię sprzętu wodnego, plażę. Ośrodek oferuje: dwie restauracje, beachbar, atrakcje animacyjne i sale zabaw dla dzieci, sale konferencyjne, place zabaw, dostęp do internetu i sieci WiFi na tarasie. Do dyspozycji naszych podopiecznych mamy: dwa modularne boiska piaszczyste, boisko do gry w siatkówkę plażową, wydzielone miejsce na ogniska, minipark linowy.

Zakres obozu

Obóz Aktywne Lato to propozycja dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Niezależnie od posiadanych umiejętności żeglarskich i sprawności fizycznej nasz obóz sprawi, że zapomnisz, czym jest nuda. Podczas dwutygodniowego pobytu w Akademii dowiesz się, dlaczego Mazury są określane Cudem Natury. pojedziemy wzdłuż jeziora malowniczymi trasami rowerowymi i spłyniemy najpiękniejszą trasą kajakową – rzeką Krutynią. Będziemy żeglować podczas zajęć na wodzie z instruktorem, a pozostały czas wypełnimy, grając w gry sportowe, rekreacyjne oraz terenowe. Dzięki piaszczystym boiskom Klubu Mila i całemu arsenałowi przygotowanych przez nas gier i zabaw żadna nuda nie będzie nam straszna!

Co w programie:

 • żeglarstwo na jachtach typu Sigma 600 CLUB
 • wycieczki rowerowe po malowniczych trasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego
 • spływy i wycieczki kajakowe (rzeka Krutynia, Jezioro Bełdany)
 • gry rekreacyjne i sportowe (siatkówka, piłka nożna plażowa, korfball, ringo, badminton i wiele innych)
 • turnieje sportowe
 • łucznictwo 2 x 1,5h
 • konkurencje sztafetowe
 • terenowa gra nocna
 • wieczorne animacje, ogniska, gry i zabawy dla całego obozu

Nasze obozy młodzieżowe są okazją do zawarcia nowych, wspaniałych znajomości. Zajęcia prowadzone będą w grupach wiekowych. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane wakacje, nie może Cię tu zabraknąć!

W TRAKCIE ZAJĘĆ NA WODZIE WSZYSCY UCZESTNICY UBRANI SA W KAMIZELKI ASEKURACYJNE!

 • nauka i doskonalenie umiejętności żeglowania na jachtach Sigma 600 Club - grupy początkujące i grupy średniozaawansowane
 • wdrożenie postaw aktywnego wypoczynku jako alternatywy dla gier komputerowych i uzależnień od elektroniki (TEATR/SURVIVAL/FOTOGRAFIA/REGATY*)
 • integracja w grupie rówieśniczej
 • wyłonienie klasyfikacji uczestników w turniejach i dyscyplinach sportowych
* W zależności od wybranego turnusu.
 • ukończony co najmniej 10 rok życia w roku bieżącym
 • stan zdrowia pozwalający na realizację programu szkoleniowego – brak przeciwskazań zdrowotnych
 • dokonanie przez Rodzica rezerwacji, wraz z opłaceniem 30% zaliczki za imprezę turystyczną
8:00 Gimnastyka poranna

8:30 Śniadanie

9:15 Apel organizacyjny

10:00 Zajęcia programowe

13:30 Obiad

14:00 Przerwa poobiednia

15:00 Zajęcia programowe

19:00 Kolacja

20:00 Zajęcia wieczorne

22:00 Cisza nocna

Jachty na obozie

SIGMA 600 CLUB

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2. W ocenie naszych ekspertów, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.
Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor.

Dojazd własny

Przyjazd dzieci w godz. 1500 w pierwszą niedzielę obozu, wyjazd w ostatnią sobotę – odbiór do godz. 10:00.

Dojazd autokarem

Autokar - dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 

Wyjazd z/do:  Cena
Warszawa 150 zł

Cena obejmuje dojazd w obydwie strony.

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w dokumencie: Regulamin dojazdu Akademii.

Dokumenty do pobrania.

Ceny za przejazd autokarem w jedną stronę: 

Wyjazd z/do:  Cena
Warszawa 90 zł

Transport autokarowy zostanie uruchomiony w przypadku zebrania grupy minimum 10 osób. W przypadku rezygnacji z miejsca w autokarze klientowi nie przysługuje zwrot kosztów transportu.

Co każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz?

 • Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy, strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy),
 • przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak),
 • pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary, w tym buty sportowe typu trampki/tenisówki na jacht),
 • nakrycie głowy – czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem wysokim z filtrem, spray na  komary, butelka lub bidon na wodę, pomadka do ust lub wazelina kosmetyczna (ważne!), zdjęcie do Certyfikatu o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Ubezpieczenie

Oferta imprezy turystycznej zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków + amatorskiego uprawiania sportu do 10 000 zł.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - OPCJA DODATKOWA

Zainteresowani Rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Ubezpieczyciel SIGNAL IDUNA S.A. zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej.

Koszt – 3% od całkowitej sumy kosztów imprezy

pobierz Ogólne Warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Bezpieczeństwo na wodzie

Uczestnicy pływają na bezpiecznych jachtach otwartopokładowych typu SIGMA 600 Club w załogach 5-osobowych zawsze pod nadzorem instruktora-sternika. Od wejścia na pomost aż do zakończenia zajęć obowiązuje noszenie kamizelek asekuracyjnych. Dopasowane rozmiarem środki asekuracyjne zapewnia organizator. Instukotrzy posiadają ze sobą środki łączności radiowej i telefonicznej z pozostałą kadrą i bosmanatem. Bosman dysponuje jachtami motorowymi w razie potrzeby udzielenia pomocy.

Żegluga odbywa się na bezpiecznych wodach Jeziora Bełdany przy wietrze do 4B. Instruktorzy i kierownik obozu stale obserwują prognozy pogody i podejmują decyzje o wstrzymaniu zajęć na wodzie w przypadku przewidywanych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Część zajęć może zostać zamieniona na zajęcia lądowe. Żegluga odbywa się tylko w porze dziennej.

Uczestnicy są zobowiązaniu do każdorazowego wyposażenia się w czapkę z daszkiem, krem z filtrem do opalania, bidon z wodą (nieograniczony dostęp do wody zapewnia restauracja).

W przypadku ukąszenia kleszcza na wniosek rodziców istnieje możliwość przesłania owada do laboratorium celem zbadania na obecność krętków boreliozy. Usługa jest odpłatna zgodnie z cennikiem wybranego laboratorium.

Cena nie obejmuje

Dojazdu, kosztów leczenia i ew. lekarstw (w przypadku zachorowania w czasie imprezy), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztów dodatkowych diet / przygotowania posiłków (innych niż wegetariańskie) przez restaurację.

Cena obejmuje

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, zakwaterowanie w Klubie Mila Kamień (13 noclegów), pełne wyżywienie*, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW + AS uczestnika w wysokości 10 000 zł.

* Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania diety specjalnej pod warunkiem zgłoszenia przy zapisie. Każdorazowa zmiana diety w trakcie trwania obozu to dodatkowy koszt 100 zł

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi