• Dla kogo obóz: Młodzież w wieku 14 - 19 lat 
 • Czas trwania: 14 dni (13 noclegów)
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w formie bufetu
 • Zakwaterowanie: Jachty Antila 24
 • Poziom trudności: 

U nas szkolą tylko Instruktorzy PZŻ!

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Noclegi Cena
MZJ1 28 czerwca 2020 11 lipca 2020 13 2599,00 zł Rezerwuj
MZJ2 12 lipca 2020 25 lipca 2020 13 2599,00 zł Rezerwuj
MZJ3 26 lipca 2020 8 sierpnia 2020 13 2599,00 zł Rezerwuj
MZJ4 9 sierpnia 2020 22 sierpnia 2020 13 2599,00 zł Rezerwuj

Noclegi i wyżywienie

Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy nad Jeziorem Bełdany.
Trzy posiłki dziennie, serwowane w restauracji Klubu Mila w formie bufetu. Woda pitna - nieograniczona ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień.
 

Zdobądź wymarzony patent i umiejętności w samym sercu polskiego żeglarstwa – na Mazurach!
Szkolenie odbywa się w załogach pięcioosobowych pod czujnym okiem wykwalifikowanych Instruktorów Żeglarstwa PZŻ.
Głównym założeniem obozu jest wyszkolenie i przygotowanie młodych adeptów żeglarstwa do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego. Mimo sporej ilości materiału do opanowania, staramy się urozmaicić pobyt uczestników pokazując kanały czy śluzę. Duży nacisk kładziemy na umiejętności praktyczne, gdyż to, w głównej mierze, warunkuje bezpieczeństwo późniejszej, samodzielnej już żeglugi naszych absolwentów.
Dla chętnych przewidujemy program rozszerzony o uzupełniające szkolenie motorowodne, po którym można zdobyć patent sternika motorowodnego. 
Zapraszamy wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem lub już ją zaczęli, ale jeszcze nie mają uprawnień do samodzielnego prowadzenia jachtów.
Osoby, które zakończyły kurs pozytywnym wynikiem egzaminu, otrzymują zniżkę na czarter jachtów floty Akademii w Klubie Mila Zegrzynek i Kamień w wysokości 15%!

Program obejmuje zajęcia teoretyczne:

 • budowa jachtu;
 • locja;
 • teoria żeglowania;
 • ratownictwo;
 • przepisy;
 • meteorologia;
 • etyka i etykieta żeglarska

oraz praktyczne:
 • manewrowanie jachtem na otwartym akwenie: ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, manewr podejścia do człowieka na żaglach i na silniku, dryf
 • manewry portowe: podejście i odejście od nabrzeża
 • kładzenie masztu
 • nauka podstawowych węzłów żeglarskich
 • zapoznanie kursantów z poszczególnymi elementami żeglarstwa
 • zaszczepienie w uczestnikach etykiety i dobraj praktyki żeglarskiej
 • przygotowanie kursantów do bezpiecznej żeglugi śródlądowej
 • ukończony co najmniej 14 rok życia najpóźniej w dniu egzaminu
 • stan zdrowia pozwalający na realizację programu szkoleniowego – brak przeciwskazań zdrowotnych
 • dokonanie przez Rodzica lub Opiekuna prawnego rezerwacji, wraz z opłaceniem 30% zaliczki za imprezę turystyczną
07:15 Pobudka i gimnastyka poranna, poranna toaleta
08:00 Apel
08:10 Śniadanie

09:00 Zajęcia programowe
13:30 Obiad
14:00 Przerwa poobiednia
15:00 Zajęcia programowe
19:00 Kolacja
20:00 Zajęcia wieczorne
22:00 Cisza nocna

Jachty na obozie

Jacht typu Antila 24 jest to jacht idealny na wielodniowe rejsy. Nautycznie bezpieczny, zachowujący dzielność w każdych warunkach pogodowych. Nowoczesny i zadbany sprzęt powoduje, że nasze jachty są świetnie przygotowane do żeglugi po Mazurach. Wewnątrz jasna zabudowa oraz wygodne koje sprawiają, że żeglarz czuje się jak w domu. Zaokrętowanie: 5 uczestników + instruktor. Dzięki nowoczesnym, dobrze wyposażonym i komfortowym jachtom, obozy młodzieżowe Akademii zadowolą nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Na tym jachcie załoga zdaje również kończący obóz egzamin na patent. W 2019 roku nasze jachty przeszły remont i doposażenie wnętrza oraz wyposażenia!

Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor. W trakcie zajęć na wodzie wszyscy ubrani sa w kamizelki asekuracyjne lub ratunkowe.

Dojazd własny

Przyjazd dzieci w godz. 1500 w pierwszą niedzielę obozu, wyjazd w ostatnią sobotę – odbiór do godz. 1030.

Dojazd autokarem

Autokar - dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 

Wyjazd z/do:  Cena
Warszawa 150 zł

Cena obejmuje dojazd w obydwie strony.

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w dokumencie: Regulamin dojazdu Akademii.

Dokumenty do pobrania.

Ceny za przejazd autokarem w jedną stronę: 

Wyjazd z/do:  Cena
Warszawa 90 zł

Transport autokarowy zostanie uruchomiony w przypadku zebrania grupy minimum 10 osób. W przypadku rezygnacji z miejsca w autokarze klientowi nie przysługuje zwrot kosztów transportu.

Co każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz?

 • latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy, strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy),
 • notes plus przybory do pisania (długopis, ołówek),
 • przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy),
 • sztormiak (kurtka plus spodnie)
 • pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary, w tym buty sportowe typu trampki/tenisówki na jacht), klapki pod prysznic.
 • nakrycie głowy – czapka z daszkiem, czapka zimowa
 • okulary przeciwsłoneczne, krem wysokim z filtrem, spray na  komary, butelka lub bidon na wodę, pomadka do ust lub wazelina kosmetyczna (ważne!), 

Ubezpieczenie

Oferta imprezy turystycznej zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków + amatorskiego uprawiania sportu do 10 000 zł.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - OPCJA DODATKOWA

Zainteresowani Rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Ubezpieczyciel SIGNAL IDUNA S.A. zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej.

Koszt – 3% od całkowitej sumy kosztów imprezy

pobierz Ogólne Warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Bezpieczeństwo na wodzie

Uczestnicy pływają na bezpiecznych jachtach Antila 24 w załogach 5-osobowych zawsze pod nadzorem instruktora. Od wejścia na pomost aż do zakończenia zajęć obowiązuje noszenie kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych, zapewnioone przez Akademię. Instukotrzy posiadają ze sobą środki łączności radiowej i telefonicznej z pozostałą kadrą i bosmanatem. Bosman dysponuje jachtami motorowymi w razie potrzeby udzielenia pomocy.

Żegluga odbywa się na bezpiecznych wodach Jeziora Bełdany przy wietrze do 4B. Instruktorzy i kierownik obozu stale obserwują prognozy pogody i podejmują decyzje o wstrzymaniu zajęć na wodzie w przypadku przewidywanych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Część zajęć może zostać zamieniona na zajęcia lądowe. Żegluga odbywa się tylko w porze dziennej.

Uczestnicy są zobowiązaniu do każdorazowego wyposażenia się w czapkę z daszkiem, krem z filtrem do opalania, bidon z wodą (nieograniczony dostęp do wody zapewnia restauracja).

W przypadku ukąszenia kleszcza na wniosek rodziców istnieje możliwość przesłania owada do laboratorium celem zbadania na obecność krętków boreliozy. Usługa jest odpłatna zgodnie z cennikiem wybranego laboratorium.

Cena nie obejmuje

- Dojazdu, kosztów leczenia i ew. lekarstw (w przypadku zachorowania w czasie imprezy), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztów dodatkowych diet / przygotowania posiłków (innych niż wegetariańskie) przez restaurację.
- Egzaminu, koszt egzaminu to 125 zł w przypadku młodzieży i studentów do 26 r.ż. posiadających ważną legitymację.

Podczas wędrówki – opłat za WC (ok. 2 zł), umywalki (ok. 2 zł), prysznice (10 – 15 zł). Łączny szacowany koszt wynosi ok. 70 zł.

Uwaga! w dniu rozpoczęcia obozu pobieramy od uczestnika kaucję zwrotną jachtową w wysokości 50 zł (płatne gotówką w nominałach 5 x 10 zł).

Cena obejmuje

Szkolenie i zakwaterowanie na jachtach typy Antila 24, pełne wyżywienie*, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW + AS uczestnika w wysokości 10 000 zł.

* Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania diety specjalnej pod warunkiem zgłoszenia przy zapisie. Każdorazowa zmiana diety w trakcie trwania obozu to dodatkowy koszt 100 zł

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi