• Dla kogo obóz: Młodzież 15-19 r.ż
 • Czas trwania: 14 dni (13 noclegów)
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie: Antila 27 
 • Poziom trudności: 

Czynny wypoczynek pod żaglami

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Noclegi Cena
RPM1 28 czerwca 2020 11 lipca 2020 13 2499,00 zł Rezerwuj
RPM2 12 lipca 2020 25 lipca 2020 13 2499,00 zł Rezerwuj
RPM3 26 lipca 2020 8 sierpnia 2020 13 2499,00 zł Rezerwuj
RPM4 9 sierpnia 2020 22 sierpnia 2020 13 2499,00 zł Rezerwuj

Noclegi i wyżywienie

Jacht typu Antila 27 jest to jacht idealny na wielodniowe rejsy. Nautycznie bezpieczny, zachowujący dzielność w każdych warunkach pogodowych. Nowoczesny i zadbany sprzęt powoduje, że nasze jachty są świetnie przygotowane do żeglugi po Mazurach. Wewnątrz jasna zabudowa oraz wygodne 3 osobne kajuty i mesa sprawiają, że żeglarz czuje się jak w domu. Jacht posiada toaletę chemiczną, zasobnik wody słodkiej, ogrzewanie postojowe Eberschprecher. Zaokrętowanie: 6 uczestników + instruktor. Dzięki nowoczesnym, dobrze wyposażonym i komfortowym jachtom, obozy młodzieżowe Akademii zadowolą nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Trzy posiłki dziennie, przygotowywane na jachcie przez uczestników na kuchenkach pokładowych pod nadzorem sternika z zaprowiantowania zapewnionego przez organizatora.  Istnieje możliwość dostosowania diety wegetariańskiej.

Zakres obozu

Dwutygodniowy rejs dla uczestników, którzy poszukują nowych wyzwań i pragną sprawdzić się w prawdziwych, żeglarskich warunkach w sercu Mazur. Obóz przeznaczony zarówno dla posiadaczy patentu żeglarskiego jak i osób, które z żeglarstwem do tej pory nie miały wiele wspólnego. Tylko żegluga po krainie Wielkich Jezior Mazurskich pozwoli poznać prawdziwie żeglarskie warunki w pełnym tego słowa znaczeniu! Wykwalifikowani sternicy-instruktorzy będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem oraz sprawią, że żadne warunki pogodowe nie będą Wam straszne. Każdy będzie mógł poprowadzić duży, kabinowy jacht jak i pracować w załodze. Jak to bywa na prawdziwym rejsie, posiłki przygotujecie pod nadzorem instruktorów. Nauczycie się praktyki żeglarstwa, dowiecie jak planować podróż aby dotrzeć do celu przed zmrokiem, zacumujecie „na dziko” i spędzicie miły czas przy wspólnej, ogniskowej kolacji. Obóz rozpoczyna się i kończy w Klubie Mila w Kamieniu nad jeziorem Bełdany. Trasa wędrówki będzie zależna od Was i zastanej na miejscu pogody.

Rejs realizowany jest na komfortowych jachtach Antila 27 - max. po 7 osób w załodze + instruktor

Gwarantujemy przeżycie wielkiej żeglarskiej przygody!

Program 

Zajęcia programowe realizowane są w czasie żeglugi od portu do dzikiego brzegu i od dzikiego brzegu do portu  – między śniadaniem a obiadem, oraz między obiadem a kolacją.Obóz rozpoczyna się i kończy w nowej bazie Akademii Klubu Mila Kamień k/Rucianego-Nidy, nad Jez. Bełdany.

Po drodze odwiedzimy np.: Mikołajki, Giżycko, Ryn, Sztynort i Ruciane-Nida. Pożeglujemy po największym polskim jeziorze – Śniardwy, popłyniemy kanałami mazurskimi, prześluzujemy przez śluzę Guzianka. Na noclegi zatrzymamy się w portach, ale będziemy też cumować na łonie natury. Trasa rejsu jest codziennie planowana w zależności od programu oraz warunków atmosferycznych.

Jachty na obozie

Antila 27 

Jacht klasy premium, nowoczesny, podążający za światowymi trendami. Atrakcyjna, dynamiczna sylwetka połączona z ergonomicznym ukształtowaniem pokładu oraz dopracowanymi detalami jest odzwierciedleniem dyskretnej elegancji. Znakomicie sprawdza się w rejsach, z małymi i dużymi załogami, a także podczas wycieczek. Posiada aż 3 zamykane kabiny dwuosobowe oraz 2 rozkładane koje w mesie. Podwyższona stateczność poprzeczna pozwala na zwiększenie powierzchni ożaglowania i prędkości przy słabszych wiatrach dając również poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trudniejszych warunkach. Kształt kadłuba został zaprojektowany w sposób  umożliwiający osiągnięcie wysokich prędkości oraz manewrowości i lekkości prowadzenia dające prawdziwą radość z żeglugi. Idealny jacht do żeglugi turystycznej – wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie fały, obszerna kabina, bogate wyposażenie, jakość wykonania i bezpieczeństwo. To cechy, które powodują, że jacht znakomicie sprawdzi się w wielodniowych wyprawach żeglarskich.

Dojazd własny

Przyjazd uczestników o godz. 1500 w pierwszą niedzielę obozu, wyjazd w ostatnią sobotę – odbiór godz. 1030.

Dojazd autokarem

Autokar - dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 

Wyjazd z/do:  Cena
Warszawa 150 zł

Cena obejmuje dojazd w obydwie strony.

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w dokumencie: Regulamin dojazdu Akademii.

Dokumenty do pobrania.

Ceny za przejazd autokarem w jedną stronę: 

Wyjazd z/do: 
Cena
Warszawa 90 zł

Transport autokarowy zostanie uruchomiony w przypadku zebrania grupy minimum 10 osób. W przypadku rezygnacji z miejsca w autokarze klientowi nie przysługuje zwrot kosztów transportu.

Co każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz?

 • Sztormiak dwuczęściowy (kurtka z kapturem i spodnie przeciwdeszczowe)
 • pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary),
 • kalosze
 • śpiwór
 • przybory do mycia
 • 2 ręczniki
 • nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne
 • pomadka ochronna
 • krem z filtrem
 • spray na komary
 • latarka (najlepiej czołowa)
 • strój kąpielowy (kąpielówki/kostium)
Wszystko spakowane w miękką torbę lub najlepiej worek żeglarski. Ze względów praktycznych wykluczone są plecaki ze stelażem, walizki, twarde torby na kółkach itp.

Ubezpieczenie

Oferta imprezy turystycznej zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków + amatorskiego uprawiania sportu do 10 000 zł.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - OPCJA DODATKOWA

 

Zainteresowani Rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Ubezpieczyciel SIGNAL IDUNA S.A. zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej.

Koszt – 3% od całkowitej sumy kosztów imprezy

pobierz Ogólne Warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
W przypadku ukąszenia kleszcza na wniosek rodziców istnieje możliwość przesłania owada do laboratorium celem zbadania na obecność krętków boreliozy. Usługa jest odpłatna zgodnie z cennikiem wybranego laboratorium.

Cena nie obejmuje

Podczas wędrówki – opłat za WC (ok. 2 zł), umywalki (ok. 2 zł), prysznice (10 – 15 zł). Łączny szacowany koszt wynosi ok. 150 zł.

Uwaga! w dniu rozpoczęcia obozu pobieramy od uczestnika kaucję zwrotną jachtową w wysokości 50 zł (płatne gotówką).

Cena obejmuje

 • żeglowanie i zakwaterowanie na jachtach Antila 27,
 • pełne wyżywienie przygotowywane przez załogę z produktów dostarczonych przez organizatora, 
 • realizację programu
 • opłaty portowe, paliwo do jachtów,
 • opieka wykwalifikowanej kadry,
 • ubezpieczenie NNW + AS uczestnika w wysokości 10 000 zł

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi