• Dla kogo obóz: Dzieci i młodzież w wieku 11 - 14 lat / Obóz dla dzieci już żeglujących
 • Czas trwania: 14 dni (13 noclegów)
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie: Pokoje-kajuty 2, 3 i 4-osobowe
 • Poziom trudności: 

Żeglarski obóz szkoleniowy z certyfikatem

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Noclegi Cena
ZMS1 28 czerwca 2020 11 lipca 2020 13 2899,00 zł Rezerwuj
ZMS2 12 lipca 2020 25 lipca 2020 13 2899,00 zł Rezerwuj
ZMS3 26 lipca 2020 8 sierpnia 2020 13 2899,00 zł Rezerwuj
ZMS4 9 sierpnia 2020 22 sierpnia 2020 13 2899,00 zł Rezerwuj

Noclegi i wyżywienie

Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka nad Jeziorem Zegrzyńskim, położony 30 km od Centrum Warszawy. To bezpieczne, kameralne, pełne uroku, posiadające znakomity mikroklimat, a jednocześnie tętniące życiem miejsce. Cisza, las, jezioro, z dala od codziennego zgiełku, zapewnia zaskakujący spokój, jak na tak niewielką odległość od miasta. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami urządzone są w stylu kajut na klasycznym żaglowcu. Nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkając w nich, uczestnicy naszych obozów mają szansę poczuć atmosferę prawdziwego rejsu – zasypiają i budzą się na statku.
Istnieje możliwość bezpłatnej zmiany diety na wegetariańską/bezglutenową, po wcześniejszym zgłoszeniu. Każda kolejna zmiana w trakcie trwania obozu to dodatkowy koszt 100 zł

Zakres obozu

Obóz „Młody Sternik” to propozycja dla dzieci, które chcą w sobie rozwinąć umiejętność stawiania i realizowania celów oraz budować determinację i samodyscyplinę. To propozycja dla tych, którzy gotowi są na przyjęcie odpowiedzialności  za własny rozwój lub chcą się tego nauczyć. Szkolimy w myśl zasady, że „trenować należy człowieka a nie tylko organizm” dlatego jedną w ważnych gwiazdek zdobywanych w cyklu szkolenia jest „ja dobry kapitan”. Naszą pasją jest żeglarstwo. Potrafimy pokazać dlaczego!

 

Udział w obozie „Młody Sternik” to doskonała szansa na opanowanie wiedzy żeglarskiej dostosowanej do wieku 11 – 14 lat.  Dedykowany dla dzieci które już żeglują. Będziecie się uczyć bezpiecznego manewrowania jednostkami otwarto pokładowymi, robienia zwrotów, wybierania i luzowania żagli, cumowania do nabrzeża. Poznacie zasady bezpieczeństwa, dowiecie się kogo i jak prosić o pomoc nad wodą oraz jak rozpoznać niekorzystne warunki meteorologiczne. Opanujecie  zasady etykiety żeglarskiej. Ile się nauczycie- to już zależy od każdego z Was.

„Młody Sternik” jest autorskim programem, przygotowanym przez naszych instruktorów i dydaktyków specjalizujących się w szkoleniu dzieci i młodzieży. Zakres szkolenia jest profesjonalnie przygotowany dla osób w przedziale wiekowym 11 – 14 lat. Nauka odbywa się zgodnie z zasadami pedagogiki przygody. Zapewnia niezbędną wiedzę do bezpiecznego prowadzenia jachtów otwarto pokładowych  oraz przygotowuje do zdobywania państwowych uprawnień żeglarskich.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów i wychowawców w przyjaznej atmosferze co nie zmienia faktu, że poziom szkolenia i wymagań na poszczególne gwiazdki ustawiony jest na wysokim szczeblu. Przez lata wychowaliśmy  już całą „Żeglarską Rodzinę” Młodych Sterników, a całkiem spora część uczestników programu uzyskała wymarzone certyfikaty, patenty żeglarskie a nawet pracuje dziś na naszych obozach jako kadra!

Umiejętność żeglowania zbudowana jest ze składowych wymienionych poniżej:

 • wyjście z portu na pagajach
 • stawianie żagli
 • praca żaglami
 • zwrot przez sztag
 • zwrot przez rufę
 • zrzucanie żagli
 • cumowanie (podejście na pagajach)
 • klar do wyjścia
 • dowodzenie załogą
 • praca w charakterze członka załogi
 • umiejętność wiązania węzłów (płaski, ósemka, knagowy, ratowniczy na sobie i w ręku, wyblinka, cumowniczy żeglarski, szotowy, buchta)
 • uzyskanie umiejętności bezpiecznego żeglowania jachtem otwarto pokładowym w warunkach do 4B
 • pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie przygotowującym do żeglowania turystycznego
 • wprowadzenie do nauki manewrów przed rozpoczęciem szkolenia na patent państwowy Żeglarza Jachtowego
 • pozyskanie umiejętności żeglarskich potwierdzonych certyfikatem (po zaliczeniu wszystkich zadań w Indeksie Sternika zgodnie z programem szkolenia)
 • ukończony co najmniej 11 rok życia w roku bieżącym
 • stan zdrowia pozwalający na realizację programu szkoleniowego – brak przeciwskazań zdrowotnych
 • dokonanie przez Rodzica lub Opiekuna Prawnego rezerwacji, wraz z opłaceniem 30% zaliczki za imprezę turystyczną
8:00 Gimnastyka poranna

8:30 Śniadanie

9:15 Apel organizacyjny

10:00 Zajęcia programowe

13:30 Obiad

14:00 Przerwa poobiednia

15:00 Zajęcia programowe

19:00 Kolacja

20:00 Zajęcia wieczorne

22:00 Cisza nocna

Jachty na obozie

SIGMA 600 CLUB

Jacht Sigma 600 Club to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2. W ocenie naszych ekspertów, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym. Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor.

Dojazd własny

Przyjazd dzieci w godz. 16:00-18:00 w pierwszą niedzielę obozu, wyjazd w ostatnią sobotę – odbiór od 9:00 do 11:00.

Co każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz?

 • Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy, strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy),
 • przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak),
 • pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary, w tym buty sportowe typu trampki/tenisówki na jacht),
 • nakrycie głowy – czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem wysokim z filtrem
 • spray na komary, butelka lub bidon na wodę, pomadka do ust lub wazelina kosmetyczna (ważne!)
 • zdjęcie do Certyfikatu o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Ubezpieczenie

Oferta imprezy turystycznej zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków + amatorskiego uprawiania sportu do 10 000 zł.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - OPCJA DODATKOWA

Zainteresowani Rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Ubezpieczyciel SIGNAL IDUNA S.A. zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej.

Koszt – 3% od całkowitej sumy kosztów imprezy

pobierz Ogólne Warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Bezpieczeństwo na wodzie

Uczestnicy pływają na bezpiecznych jachtach otwartopokładowych typu SIGMA 600 Club w załogach 5-osobowych zawsze pod nadzorem instruktora-sternika. Od wejścia na pomost aż do zakończenia zajęć obowiązuje noszenie kamizelek asekuracyjnych. Dopasowane rozmiarem środki asekuracyjne zapewnia organizator. Instukotrzy posiadają ze sobą środki łączności radiowej i telefonicznej z pozostałą kadrą i bosmanatem. Bosman dysponuje jachtami motorowymi w razie potrzeby udzielenia pomocy.

Żegluga odbywa się na bezpiecznych wodach Zalewu Zegrzyńskiego przy wietrze do 4B. Instruktorzy i kierownik obozu stale obserwują prognozy pogody i podejmują decyzje o wstrzymaniu zajęć na wodzie w przypadku przewidywanych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Część zajęć może zostać zamieniona na zajęcia lądowe. Żegluga odbywa się tylko w porze dziennej.

Uczestnicy są zobowiązaniu do każdorazowego wyposażenia się w czapkę z daszkiem, krem z filtrem do opalania, bidon z wodą (nieograniczony dostęp do wody zapewnia restauracja).

W przypadku ukąszenia kleszcza na wniosek rodziców istnieje możliwość przesłania owada do laboratorium celem zbadania na obecność krętków boreliozy. Usługa jest odpłatna zgodnie z cennikiem wybranego laboratorium.

Cena nie obejmuje

Dojazdu, kosztów leczenia i ew. lekarstw (w przypadku zachorowania w czasie imprezy), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztów dodatkowych diet / przygotowania posiłków innych niż wegetariańskie przez restaurację. 

Cena obejmuje

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, zakwaterowanie w Klubie Mila w Zegrzynku (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW + AS uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi