• Dla kogo obóz: Dzieci w wieku 7  - 10 lat 
 • Czas trwania: 7 dni (6 noclegów)
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie: Pokoje-kajuty 2, 3 i 4-osobowe.
 • Poziom trudności: 

Rozpocznij swoją przygodę z żeglarstwem

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Noclegi Cena
ZPW1 28 czerwca 2020 4 lipca 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW2 5 lipca 2020 11 lipca 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW3 12 lipca 2020 18 lipca 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW4 19 lipca 2020 25 lipca 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW5 26 lipca 2020 1 sierpnia 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW6 2 sierpnia 2020 8 sierpnia 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW7 9 sierpnia 2020 15 sierpnia 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj
ZPW8 16 sierpnia 2020 22 sierpnia 2020 6 1799,00 zł Rezerwuj

Noclegi i wyżywienie

Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka nad Jeziorem Zegrzyńskim, położony 30 km od Centrum Warszawy. To bezpieczne, kameralne, pełne uroku, posiadające znakomity mikroklimat, a jednocześnie tętniące życiem miejsce. Cisza, las, jezioro, z dala od codziennego zgiełku, zapewnia zaskakujący spokój, jak na tak niewielką odległość od miasta. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami urządzone są w stylu kajut na klasycznym żaglowcu. Nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkając w nich, uczestnicy naszych obozów mają szansę poczuć atmosferę prawdziwego rejsu – zasypiają i budzą się na statku.

Zakres obozu

Obóz Pirackie Wyzwanie to obóz w kolorowym, wesołym temacie pirackim. Bazując na prawdziwych historiach jedynie dobrych piratów przywołamy ciekawe opowieści i przygody morskich korsarzy, którzy szczycili się odwagą i ogromnym doświadczeniem żeglarskim. Każdy z uczestników będzie miał okazję popracować w załodze, początkowo jako pokładowy majtek, a na koniec zajęć spróbować dowodzenia jachtem i załogą. W czasie żeglugi poznacie wszelką wiedzę tajemną – co i jak się nazywa, jak działa i jak należy bezpiecznie żeglować na dużym dwużaglowym jachcie Sigma 600 Club!  Czeka na Was również niemałe wyzwanie – przejście specjalnie przygotowaną i dopasowaną do wieku trasą parku linowego, gdzie każdy Młody Kaper poczuje się jak zrzucający żagle, zjeżdżający po linie szypermajster!

 • nauka od podstaw umiejętności żeglowania na jachtach Sigma 600 Club 
 • pozyskanie sprawności marynistycznych i odznak w ramach programu pirackiego  
 • ośmielenie i zapoznanie z bezpiecznym zachowaniem na wodzie  
 • zrealizowanie aktywnego wypoczynku w duchu żeglarskim
 • żeglarstwo – min. 3 bloki pływania po 3 h na jachtach Sigma 600 Club w 5-osobowych załogach 
 • wycieczki kajakowe po Zalewie Zegrzyńskim
 • gry zespołowe
 • park linowy
 • zajęcia z chustą Klanza, ogniska i animacje
 • animacyjne zajęcia tematyczne w klimacie marynistycznym
 • ukończony 7 rok życia w roku bieżącym
 • stan zdrowia pozwalający na realizację programu szkoleniowego – brak przeciwskazań zdrowotnych
 • dokonanie przez Rodzica lub Opiekuna Prawnego rezerwacji, wraz z opłaceniem 30% zaliczki za imprezę turystyczną
8:00 Gimnastyka poranna

8:30 Śniadanie

9:15 Apel organizacyjny

10:00 Zajęcia programowe

13:30 Obiad

14:00 Przerwa poobiednia

15:00 Zajęcia programowe

19:00 Kolacja

20:00 Zajęcia wieczorne

22:00 Cisza nocna

Jachty na obozie

SIGMA 600 CLUB

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2. W ocenie naszych ekspertów, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.
Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor.

Dojazd własny

Przyjazd dzieci w godz. 16:00-18:00 w pierwszą niedzielę obozu, wyjazd w ostatnią sobotę – odbiór od 9:00 do 11:00

Co każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz?

 • Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy, strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy),
 • przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak),
 • pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary, w tym buty sportowe typu trampki/tenisówki na jacht),
 • nakrycie głowy – czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem wysokim z filtrem, spray na  komary, butelka lub bidon na wodę, pomadka do ust lub wazelina kosmetyczna (ważne!), zdjęcie do Certyfikatu o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Ubezpieczenie

Oferta imprezy turystycznej zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków + amatorskiego uprawiania sportu do 10 000 zł.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - OPCJA DODATKOWA

Zainteresowani Rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Ubezpieczyciel TUiR AXA S.A. zapewnia zwrot poniesionych kosztów obozu w przypadku choroby uczestnika przed lub w czasie imprezy turystycznej.

Koszt – 3% od całkowitej sumy kosztów imprezy

pobierz Ogólne Warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Bezpieczeństwo na wodzie

Uczestnicy pływają na bezpiecznych jachtach otwartopokładowych typu SIGMA 600 Club w załogach 5-osobowych zawsze pod nadzorem instruktora-sternika. Od wejścia na pomost aż do zakończenia zajęć obowiązuje noszenie kamizelek asekuracyjnych. Dopasowane rozmiarem środki asekuracyjne zapewnia organizator. Instukotrzy posiadają ze sobą środki łączności radiowej i telefonicznej z pozostałą kadrą i bosmanatem. Bosman dysponuje jachtami motorowymi w razie potrzeby udzielenia pomocy.

Żegluga odbywa się na bezpiecznych wodach Zalewu Zegrzyńskiego przy wietrze do 4B. Instruktorzy i kierownik obozu stale obserwują prognozy pogody i podejmują decyzje o wstrzymaniu zajęć na wodzie w przypadku przewidywanych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Część zajęć może zostać zamieniona na zajęcia lądowe. Żegluga odbywa się tylko w porze dziennej.

Uczestnicy są zobowiązaniu do każdorazowego wyposażenia się w czapkę z daszkiem, krem z filtrem do opalania, bidon z wodą (nieograniczony dostęp do wody zapewnia restauracja).

W przypadku ukąszenia kleszcza na wniosek rodziców istnieje możliwość przesłania owada do laboratorium celem zbadania na obecność krętków boreliozy. Usługa jest odpłatna zgodnie z cennikiem wybranego laboratorium.

Cena nie obejmuje

Dojazdu, kosztów leczenia i ew. lekarstw (w przypadku zachorowania w czasie imprezy), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztów dodatkowych diet / przygotowania posiłków (innych niż wegetariańskie) przez restaurację.

Cena obejmuje

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, zakwaterowanie w Klubie Mila w Zegrzynku (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW + AS uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi