Kurs na patent Żeglarza Jachtowego

 • dla kogo: dorośli i młodzież od 16 r.ż.
 • czas trwania: 12 dni
 • lokalizacja: Jadwisin, Jezioro Zegrzyńskie

Poznaj tajniki żeglarstwa pod okiem najlepszych instruktorów!

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Cena
ZZJ1 30 maja 2020 27 czerwca 2020 1299,00 zł Rezerwuj
Cena obejmuje: podręcznik, wynajem jachtu, paliwo, szkolenie instruktorskie, materiały dydaktyczne (testy), ubezpieczenie NWW + AS 5000zł.

Cena nie obejmuje: dojazdu, wyżywienia, ewentualnych szkód z winy załoganta.
 

Szkolenie uzupełniające na patent sternika motorowodnego:

Przy okazji kursu żeglarskiego można przejść szkolenie uzupełniające i dodatkowo zdobyć uprawnienia Sternika Motorowodnego, do prowadzenia motorówek i skuterów wodnych. Szkolenie obejmuje 2-godzinny wykład oraz 2 godziny pływania łodzią motorową (1h za sterem, 1h jako załogant). Jest to świetna okazja do zrobienia dwóch patentów w ramach jednego szkolenia! Egzamin zdaje się osobno, ale w tym samym dniu co egzamin na patent żeglarski. Przeważająca część treści programowych obu kursów pokrywa się, dlatego podejście do obu egzaminów za jednm razem, wydaje się być doskonałym rozwiązaniem.

Cena: 499 zł

Dla wszystkich absolwentów kursów Akademii Żeglarskiej Klub Mila rabat 15% na czarter jachtów w Czartery Klub Mila!

Charakterystyka kursu

Szkolenie obejmuje zajęcia praktyczne oraz teoretyczne prowadzone zgodnie z obostrzeniami i wytycznymi opublikowanymi przez władze państwowe oraz właściwe związki sportowe.

Aktualne stanowsiko Polskiego Związku Żeglarskiego znajdą Państwo na stronie PZŻ.

Harmonogram zajęć praktycznych:
30-31.05
06-07.06
11-14.06
20-21.06

Chcąc najbardziej efektywnie wykorzystać czas, zajęcia praktyczne organizujemy od godz. 9:00 do 18:00. Pływamy w pięcioosobowych załogach + instruktor.

Zajęcia obejmują m.in:

 • pływanie jachtem żaglowym,
 • manewrowanie w porcie i na otwartym akwenie: ostrzenie i odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, MOB na żaglach, dryf, podejsie i odejsie od kei na silniku, MOB na silniku,
 • wykłady w trybie zdalnym: budowa jachtu, teoria żeglowania, przepisy, locja, meteorologia, ratwonicwo
 • naukę wiązania węzłów,
 • testy póbne i konstultacje instruktorskie.

TWISTER 26

Jacht szybki, zwrotny, posiadający duży i wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie liny i regulacje. Idealny do szkoleń, jedno i kilkudniowych czarterów, a także regat. Dzięki dużej powierzchni żagli pływa szybko nawet przy słabym wietrze. Jest jednym z najszybszych jachtów turystycznych w Polsce! W stosunku do swojego poprzednika (modelu 780) posiada podwyższoną mesę oraz szerszą i dłuższą koję dziobową, co czyni go jachtem przestronniejszym.

 

SIGMA 600 CLUB

Część zajęć praktycznych  może być poprowadzona na jachtach typu  otwartopokładowych jednostkach nowej generacji – stabilnych, bezpiecznych, estetycznych i nowoczesnych, wyposażonych w osprzęt renomowanych producentów. W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.

Na egzamin przewidziany jest ostatni dzień kursu, od godz. 10:00. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Egzamin zostanie przeprowadzony zgodnie z obostrzeniami i wytycznymi opublikowanymi przez władze państwowe oraz właściwe związki sportowe.

Aktualne stanowsiko Polskiego Związku Żeglarskiego znajdą Państwo na stronie PZŻ.

Wymagania egzaminacyjne:

 • ukończenie 14 lat najpóźniej w dniu egzaminu
 • wniesienie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (oddzielnie za każdy patent) - osobom uczącym się do 26 r.ż. na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej przysługuje zniżka 50%
 • dla niepełnoletnich dodatkowo - pisemna zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych na uprawiania turystyki wodnej.


Po zdanym egzaminie:

- do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:

 • zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną
 • potwierdzenie opłaty za wydanie patentu w wysokości 50 zł lub 25 zł dla uczników i studentów poniżej 26 lat
 • 1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm

- Szczegółowa informacja znajduje się na stronie: http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/procedura_uzyskania_patentu

- Patent zostaje wysłany pocztą do 30 dni od złożenia do PZŻ dokumentów.

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych;
 • prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi

Lokalizacja Kursu