Kurs na patent Żeglarza Jachtowego

 • dla kogo: dorośli i młodzież od 16 r.ż.
 • czas trwania: 12 dni
 • lokalizacja: Jadwisin, Jezioro Zegrzyńskie

Poznaj tajniki żeglarstwa pod okiem najlepszych instruktorów!

Terminy i ceny

Kod imprezy Od Do Cena
ZZJ1 18 kwietnia 2020 17 maja 2020 1299,00 zł Rezerwuj
Cena obejmuje: książkę, wynajem jachtu, paliwo, szkolenie instruktorskie, materiały dydaktyczne(testy), ubezpieczenie NWW + AS 5000zł.

Cena nie obejmuje: dojazd, wyżywienia, ewentualnych szkód z winy załoganta.
 

Doszkolenie na patent sternika motorowodnego:

Podczas kursu żeglarskiego można też odbyć teoretyczne i praktyczne szkolenie uzupełniające i dodatkowo zdobyć uprawnienia Sternika Motorowodnego. Szkolenie obejmuje 2-godzinny wykład uzupełniający oraz 2 godziny pływania motorówką (1h za sterem, 1h jako załogant).Jest to świetna okazja do zrobienia dwóch patentów w ramach jednego szkolenia! Egzamin zdaje się osobno, ale w tym samym dniu co egzamin na patent żeglarski. Około 80% wiedzy z żeglarstwa stanowi część wiedzy potrzebnej do uzyskania patentu motorowodnego.

Cena: 499 zł

Dla wszystkich kursantów Akademii którzy zdadzą egzamin i uzyskają patent otrzymają 15% rabatu na czarter jachtów Czartery Klub Mila!

Charakterystyka kursu

Szkolenie obejmuje zajęcia praktyczne oraz teoretyczne, w tym wykłady oraz testy próbne i konsultacje instruktorskie. W przypadku  kursów  indywidualnych, czas szkolenia  praktycznego  wynosi ok. 20 godzin za sterem.

Chcąc najbardziej efektywnie wykorzystać czas, zajęcia praktyczne organizujemy od godz. 9:00 do 18:00. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, część wykładów może być poprowadzona również w ciągu dnia. Pływamy w pięcioosobowych załogach + instruktor.

Zajęcia obejmują m.in:

 • pływanie  na  jachcie żaglowym
 • manewrowanie w porcie i na otwartym akwenie: ostrzenie i odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, MOB na żaglach, dryf, podejsie i odejsie od kei na silniku, MOB na silniku
 • wykłady: budowa jachtu, teoria żeglowania, przepisy, locja, meteorologia, ratwonicwo
 • naukę wiązania węzłów
 • testy i konstultacje instruktorskie

TWISTER 26

Jacht szybki, zwrotny, posiadający duży i wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie liny i regulacje. Idealny do szkoleń, jedno i kilkudniowych czarterów, a także regat. Dzięki dużej powierzchni żagli pływa szybko nawet przy słabym wietrze. Jest jednym z najszybszych jachtów turystycznych w Polsce! W stosunku do swojego poprzednika (modelu 780) posiada podwyższoną mesę oraz szerszą i dłuższą koję dziobową, co czyni go jachtem przestronniejszym.

 

SIGMA 600 CLUB

Część zajęć praktycznych  może być poprowadzona na jachtach typu  otwartopokładowych jednostkach nowej generacji – stabilnych, bezpiecznych, estetycznych i nowoczesnych, wyposażonych w osprzęt renomowanych producentów. W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.

Na egzamin przewidziany jest ostatni dzień kursu od godz. 9:30. Egzamin Składa się z części teoretycznej i praktycznej.

 

Wymagania egzaminacyjne:

 • ukończenie 14 lat najpóźniej w dniu egzaminu
 • wniesienie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (oddzielnie za każdy patent) - osobom uczącym się do 26 r.ż. na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej przysługuje zniżka 50%
 • dla niepełnoletnich dodatkowo - pisemna zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych na uprawiania turystyki wodnej

Po zdanym egzaminie:

- do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:

 • zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną
 • potwierdzenie opłaty za wydanie patentu w wysokości 50 zł lub 25 zł dla uczników i studentów poniżej 26 lat
 • 1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm
- Szczegółowa informacja znajduje się na stronie: http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/procedura_uzyskania_patentu

- Patent zostaje wysłany pocztą do 30 dni od złożenia do PZŻ dokumentów.

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
 • prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Rezerwacja

Impreza

Rezerwujący

Uczestnik

Ubezpieczenie i transport

Uwagi

Lokalizacja Kursu