1 dniowe doszkolenie żeglarskie

  • dla kogo: dorośli od 18 r.ż. posiadający minimum patent żeglarza jachtowego
  • czas trwania: 1 dzień
  • lokalizacja: Klub Mila Zegrzynek, Jezioro Zegrzyńskie

Naucz się bezpiecznie manewrować jachtem żaglowym!

1-dniowe doszkolenie żeglarskie to idealne rozwiązanie dla zapracowanych, posiadających już uprawnienia żeglarskie, ale chcących odświeżyć sobie manewrowanie jachtem. Podczas kursu przypomnimy Wam podstawowe manewry pod żaglami, nauczymy prawidłowego kładzenia i stawiania masztu (przydatne podczas rejsó na Mazurach) a także będziemy doskonalić manewry portowe na silniku.

 

Cena obejmuje: wynajem jachtu, paliwo, szkolenie instruktorskie, ubezpieczenie NWW + AS 5000zł.

Cena nie obejmuje: dojazd, wyżywienia, ewentualnych szkód z winy załoganta.

Charakterystyka kursu

Szkolenie odbywa się w jeden dzień i obejmuje zajęcia praktyczne dostosowane do potrzeb kursantów. Będziemy "szlifować" takie elementy jak:
Manewrowanie jachtem pod żaglami
- Stawianie i zrzucanie żagli
- zwrot przez sztag i rufę
- manewr MOB (człowiek za burtą)

Manewrowanie jachtem na silniku
- dojście i doejście od kei, cumowanie na boi cumowniczej i muringu
- manewr MOB na silniku
- cumowanie long side

Szkolenie zaczynamy o 10.00 i kończymy ok 17.00

ANTILA 24.4

Antila 24,4 zaprezentowana została w roku 2017 i otrzymała prestiżową nagrodę miesięcznika Żagle: jacht roku. Jest nowoczesną konstrukcją, będącą następcą bardzo popularnych Antil 24. Antila 24,4 jest nieco dłuższa i wyższa wewnątrz od swojej poprzedniczki, co przekłada się na więcej miejsca w środku. Mimo większych rozmiarów, jest lżejsza. Ma też większą powierzchnię żagli, co w połączeniu z nowoczesnymi liniami kadłuba, powoduje, że jest szybka i zwrotna, a przy tym bardzo stabilna i bezpieczna.


TWISTER 26

Jacht szybki, zwrotny, posiadający duży i wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie liny i regulacje. Idealny do szkoleń, jedno i kilkudniowych czarterów, a także regat. Dzięki dużej powierzchni żagli pływa szybko nawet przy słabym wietrze. Jest jednym z najszybszych jachtów turystycznych w Polsce! W stosunku do swojego poprzednika (modelu 780) posiada podwyższoną mesę oraz szerszą i dłuższą koję dziobową, co czyni go jachtem przestronniejszym.

 

Kadra

Kadra współpracująca z nami to wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.